Vestiyer ve Marangozluk alanında sizlere birçok hizmet vermekteyiz.Bizlerden özel sipariş ile mutfak dolabı,giysi dolabı,yatak dolabı gibi hizmetleri sipariş edebilirsiniz

Social Navigation

Mutfak Dolabı Ne Kadara Mal Olur?

Uncategorized

Mutfak Dolabı Ne Kadara Mal Olur?Malzemelerdeki ve kalitedeki çok çeşitli farklılıklar nedeniyle, mutfak dolapları 18.000 ila 30.000 ₺ arasında bir yere mal olur. Ancak, yeni kabine fiyatlarının çoğu 20.000 ila 35.000 ₺ arasında. Bu geniş fiyat aralığı üç kabin kategorisine ayrılabilir.

Stok, yarı özel ve özel terimleri, dolapların üretim sürecini ifade eder. Stok dolapları, modifikasyon seçeneği olmayan set boyutlarında gelir. Özel dolaplar mutfağınıza özel ölçülerde üretilir ve neredeyse sınırsız seçime sahiptir. Yarı özel dolaplar, stok ve özel dolaplar arasına girer. Bunun nedeni, fiyatları düşük tutan standart boyutlar ve değişiklik seçenekleri sunmalarıdır.Bir fabrikadan stok dolapların, bir komşunun garajındaki özel dolaplardan daha kaliteli olabileceğini unutmayın. Özel dolaplar satın alırsanız, bunları özelleştirme seçeneği için ödeme yaparsınız. Ancak, tüm bu seçeneklere ihtiyacınız olabilir veya olmayabilir.Bu yazımızda Mutfak Dolabı Ne Kadara Mal Olur? Değindik mutfak dolabı modellerine bakmak için tıkla

Ortalama Mutfak Dolabı Maliyetleri

Aşağıda,doğrusal ayak başına ortalama fiyata göre beklenen ortalama mutfak dolabı maliyetlerini gösteren örnek bir mutfak yer almaktadır. Dolaplar genellikle doğrusal ayaklarla ölçülür. Doğrusal ayaklar, dolapların nerede gerekli olduğu ölçülerek ve toplam ayak sayısı toplanarak hesaplanır. Aşağıdaki örnek, bir mutfak için dolap fiyatlarının dolap tipine göre nasıl değişebileceğini göstermektedir.

🔸Stok Dolapları = 10.000 – 20.000 ₺

🔸Yarı Özel = 12.000 – 25.000 ₺

🔸Özel Dolaplar = 15.000 – 30.000 ₺

Mutfak Dolaplarını Değiştirme Maliyeti

Ortalama bir ev sahibi, standart boyutlu bir mutfakta ortalama kalitedeki mutfak dolaplarını değiştirmek için 10.000 ila 15.000 ₺ harcayacaktır . Mutfak dolabı montajcıları, tekliflerini 10×10 gibi mutfağın boyutuna veya sadece dolaplar için doğrusal ayak ölçümlerine dayandıracaklardır.

IKEA Mutfak Dolapları Maliyeti

IKEA’ya göre,orta dereceli malzemeler için dolap başına 2.000 ila 10.000 ₺ arasındadır . Kurulum için fiyatlandırma, malın değerine bağlıdır. Örneğin, dolaplarınıza 10.000-20.000 ₺ harcamak kurulum için 2.000 ₺ ‘a mal olurken 30.000 ₺’ lık harcama kurulum için 7.000 ₺ ‘a mal olacaktır.

Mutfak Dolaplarını Kurmak İçin İşçilik Maliyeti

Genellikle, hazırlık ve temizlik dahil olmak üzere mutfak dolaplarını kurmanın işçilik maliyeti, dolap başına 1000 ila 15000 ₺ arasındadır.Bu miktar neredeyse temel marangozluk fiyatına eşittir. Ayrıca, yaklaşık 210 ₺’lik malzeme maliyeti, yüklenicinizin işçilik ücretlerine eklenecektir. Bir tamirci işe almak daha ucuz olabilir, ancak iş yeterli değilse ve yeniden yapılması gerekiyorsa çok daha yüksek bir fiyata mal olabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir