Vestiyer ve Marangozluk alanında sizlere birçok hizmet vermekteyiz.Bizlerden özel sipariş ile mutfak dolabı,giysi dolabı,yatak dolabı gibi hizmetleri sipariş edebilirsiniz

Social Navigation

Mutfak

Mutfak Dolabı Modelleri Kılavuzu

Uncategorized

Mutfak dolabları klavuzumuzda onlarda çeşit bulunmakta bu sayede mutfağınızı yenilemek isterseniz size alternatif olacak bir çok seçenek sunmaktayız.Bizler sizin için en iyi mutfak dolabı stilini geliştirmenize yardımcı olmak için buradayız.Bu  Mutfak Dolabı Modelleri Kılavuzu ,birçok stil, malzeme ve diğer seçenekler arasından seçim yapmanızı kolaylaştırmak için oluşturduk.

Öğrenmek, karşılaştırmak ve nihayet ihtiyaçlarınız için en işlevsel mutfak dolabı, çekmece ve stil türünü seçmek için okumaya devam edin. Zevkinize en uygun olanı bulun!

İhtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri bu sayfada aldığınızda sunduğumuz birçok mutfak dolabı tasarımları arasından favori tarzınızı seçin ve ücretsiz tahmininizi isteyin .

Mutfak dolanı modelleri

Benim İçin En İyi Mutfak Dolabı Modelleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok mutfak dolabı ,malzeme, kaplama, mutfak dolabı kapısı ve mutfak dolabı çekmecesi türü vardır.Nereden başlamalı, nasıl seçilmeli ve sonunda mutfağınızın yeniden yapılandırılması için en iyisinin ne olduğuna karar vermelisiniz?

Mutfak dolabı modelleri Rehberimizle hemen buradan başlayın!

Kendi iç mekanınız için hangi mutfak dolapları, kapılar ve çekmecelerin en iyi olduğuna kolayca göz atmanızı, öğrenmenizi, seçmenizi ve karar vermenizi sağlamak için kapsamlı bir kılavuz hazırladık.

Bir sonraki adımı atmak üzereyseniz ve merak ediyorsanız: “Yakınımdaki ucuz mutfak dolaplarını nerede bulabilirim?”, Doğru yerdesiniz!

Farklı mutfak dolapları, kapı stilleri, kaplamalar, farklı çekmeceler, yapı ve malzemeler hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmenin yanı sıra , vestiyer.org’da indirimli mutfak dolapları da bulacaksınız .

Mevcut dolapların, kapıların ve çekmecelerin farklılıklarını, artılarını ve eksilerini öğrenmek için okumaya devam edin.Mutfak Dolabı Modelleri Kılavuzu okuduktan sonra , hayalinizdeki mutfağı hangi seçeneklerin mümkün kılacağını karşılaştırabilecek ve karar verebileceksiniz.

Mutfak Dolap Çeşitleri Kalite Sınıfları

Birçok mutfak dolabı mağazasını ziyaret ettiğinizde, birçok çeşit mutfak dolabı göreceksiniz. Her iyi donanımlı mutfak dolabı mağazasının sunduğu birkaç temel mutfak dolabı türünü göreceksiniz. Temel farklılıkları öğrenin ve temel türleri kendiniz tanımaya hazır olun.

Yapının kalitesine bağlı olarak, mutfak dolabı türleri dört sınıfa ayrılır:  Montaja Hazır (RTA) , Stok Mutfak Dolapları , Yarı Özel Mutfak Dolapları ve Özel Mutfak Dolapları.

Bu dolapların farklı görünümü ve yapısı vardır. Farklı stillere ve yüzeylere sahip olabilirler. Genellikle dolaplarda farklı malzeme türleri bulunur.

Mutfak Dolabı Modelleri Kılavuzu – Ne seçeceksin?

Bu temel mutfak dolapları arasında seçim yaparken, ödemeye hazır olduğunuz fiyat etiketine karar verin. Bu bilgiler, hangi mutfak dolabı tipini seçeceğinize karar vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, satış görevlilerinin size gerekli tüm bilgileri vermesine yardımcı olacaktır.

Harcamaya hazır olduğunuz para miktarı ve en çok sevdiğiniz stil ne olursa olsun, en sağlam mutfak dolabı yapısını aradığınızdan emin olun. Fiyat etiketinin her zaman mutfağınızı aktif olarak kullanacağınız kaliteye veya yıl sayısına karar vermeyeceğini unutmayın.

Montaja Hazır Mutfak Dolapları

Mutfak dolapları hazır olarak almak isterseniz ucuz fiyattan bulabilirsiniz ama kaliteli olmaz.Genellikle zincir ev geliştirme mağazalarından ve mutfak dolabı depolarından kutularda gelirler. Sınırlı bir bütçeniz varsa ve mutfak dolaplarını monte etme konusunda yetenekli birkişiyseniz, RTA dolapları sizin için mükemmeldir. Montaja Hazır Mutfak Dolaplarının Seçimi, özellikle çeşitli değildir. Malzeme, boyut, yüzeyler ve stil açısından oldukça sınırlıdır. Montaja Hazır Mutfak Dolaplarının uzun süreli dayanıklılığı zamanla sorun haline gelebilir. Dolap inşa etme ve kurma konusunda becerilere sahip olmanız gerekir. Bu, RTA dolaplarının uzun süre dayanması ve kusursuz çalışması için gereklidir. Bunları yüklemek için bir profesyonel tutmayı düşünebilirsiniz.

Stok Dolapları – Herkes İçin Mutfak Dolabı Modelleri

Stok Mutfak Dolapları temel, ekonomik bir seçenektir ve herkes için pratiktir. Mutfak dolapları satın almak için sahip olduğunuz bütçeden bağımsız olarak, bir stok seçeneği her zaman para için iyi bir seçimdir. Ancak, stok mutfak dolapları sadece değiştirilemeyen sabit boyutlarda mevcuttur. Bu, stok mutfak dolapları almaya karar verirseniz, diğer mutfak öğelerini bunlara göre ayarlamanız gerekeceği anlamına gelir. Özel yapım mutfak dolaplarından daha az çok yönlü olmalarına rağmen stok dolapları en pratik ve ekonomik seçimdir.. Büyük seriler halinde çıkıyorlar. Aynı zamanda, stok mutfak dolapları biraz sınırlı sayıda aksesuar sunar. Üreticiye bağlı olarak, stok dolaplar masif ahşap, melamin veya plastik laminatlarla kaplı yonga levha olarak gelebilir.

Kişiselleştirilmiş Tarz için Yarı Özel Mutfak Dolapları

Yarı özel mutfak dolapları , daha geniş bir malzeme, kaplama ve stil yelpazesine sahiptir. Stok mutfak dolaplarından daha kaliteli dolap konstrüksiyonu sağlarlar. Aynı zamanda yarı özel dolaplar daha yüksek fiyat etiketine sahiptir. Yarı özel, aslında dolapların standart boyutlarını özelleştirebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, bunları derinlik veya yükseklik olarak değiştirin. Bazı değişiklikleri dahil edebilirsiniz ancak hepsini değil. % 100 özelleştirilmiş dolap istiyorsanız, Özel Dolapları tercih etmelisiniz. Yarı özel mutfak dolapları sipariş ettiğinizde genellikle dört ila sekiz hafta beklemeniz gerekecektir. Kişiselleştirilmiş bir görünüm, daha fazla depolama geliştirmeleri ve dekoratif çözümler, makul bir fiyat etiketi ve bir dizi olası kaplama ile yarı özel mutfak dolapları, mutfağınızın tadilatı için mükemmel bir seçenek olabilir.

Özel Mutfak Dolapları

Eğer üzerinde tam bir kontrole sahip olmak istiyorsanız mutfak dolapları malzemelerin türleri , mutfak dolapları ahşap türleri ve, mutfak dolapları tasarımları türleri ,Özel seçim mutfak dolapları.Diğer tüm mutfak dolabı türlerinin dışında, özel dolapların tüm işlevsellik, depolama ve stil gereksinimlerinizi karşılaması garanti edilir. Seç dolap kapı stilleri , seçim ahşap türü , bitirir, aksesuar ve renklerini. Daha yüksek bir fiyat etiketi ödemeye hazır olun çünkü özel dolaplar, diğer tüm mutfak dolapları arasında en pahalıdır. Özel mutfak dolapları % 100 özelleştirilmiş bir seçenek olduğu için fiyat daha yüksektir . Özel boyutlar, üstün el yapımı kabin yapısı, malzeme çeşitliliği, kaplamalar, aksesuarlar ve stiller sunarlar.

Yarı Özel Dolaplar

Stok Mutfak Dolapları – boyutları ve görünümü sabit, hazır, önceden üretilmiştir. Bu dolaplar değiştirilemez. 3 seçenek arasından en düşük fiyat etiketi ile en ekonomik seçenek.Yarı Özel Dolaplar – bunlar temelde bazı detaylandırma seçeneklerine sahip stok dolaplardır. Dolap veya çekmece derinliğini, yüksekliğini değiştirebilir veya aksesuarlarda değişiklik yapabilirsiniz. Orta sınıf fiyat etiketi.Özel Mutfak Dolapları -% 100 özelleştirilmiş dolap boyutları, kapı stilleri, renkler, aksesuarlar ve kaplamalar. En yüksek fiyat etiketi ile gelirler ve tamamlamaları en az birkaç hafta ila birkaç ay sürer.

Temel Mutfak Dolap Tipleri

Yerel mutfak dolabı mağazanızı veya mutfak deponuzu ziyaret ederken, tüm temel mutfak dolabı türlerini bulduğunuzdan ve dikkate aldığınızdan emin olun. Sadece alt ve üst dolapları değil, aynı zamanda özel üniteleri de içerirler. Orada Baz Dolaplar , Duvar Dolapları , Uzun (Kiler) Dolaplar , Kabin Kapı ve Dolap Çekmeceler . Mevcut tüm mutfak dolabı türlerini göz önünde bulundurun ve yerel mutfak dolabı uzmanınız veya bir yüklenici ile mutfak dolapları alışverişi hakkında güvenle konuşmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri alın.Temel mutfak dolabı türleri hakkında tüm önemli ayrıntıları öğrenmek için okumaya devam edin.

Tezgah Desteği için Taban Dolapları

Taban dolapları, tezgahlar için taban oluşturan mutfak dolaplarıdır. En önemlileridir çünkü herhangi bir mutfaktaki en önemli ve en ağır eşyalardan birini desteklerler. Bu nedenle güçlü, sağlam ve dengeli olmaları gerekir. Standart ölçüdeki taban dolapları 36 inç uzunluğunda ve 24 inç derinliğindedir. Üreticiye bağlı olarak, taban dolaplarının derinliğini 27 inç’e kadar artırabilirsiniz. Daha fazla depolama alanı elde etmenin en iyi yollarından biri bu olduğundan, derinliklerini artırmayı düşünmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Temel dolaplar, dört inçlik bir gömme yükselticinin üzerinde duruyor.

Güzel Tasarım İçin Duvar Dolapları

Duvar dolapları, üst dolaplar veya duvara monte mutfak dolapları. Bu dolapların farklı isimleri vardır ancak aynıdır. Taban dolapları ile kontrast oluştururlar ve üstlerinde konumlanırlar. Temel dolaplar, tezgahı destekledikleri ve size birçok depolama seçeneği sundukları için önemliyken, duvar dolapları yeniden modelleme süreçleri için en önemlisidir. Üst veya duvar dolaplarıen görünür olanlardır ve herhangi bir mutfağın görünümünü ve işlevselliğinin çoğunu taşır. Aynı zamanda duvar dolapları da çok ihtiyaç duyulan saklama alanı sağlar. Üst veya duvar dolabı genellikle 12 inç derinliğindedir. Yarı özel veya özel mutfak dolapları seçerseniz, bu derinliği 17 inç’e kadar artırabilirsiniz. Mutfağınızın görsel olarak daha büyük veya daha küçük görünmesini sağlamak için duvar dolapları kullanın. Duvar dolaplarını tek bir duvarda gruplandırırsanız alanı maksimize edebilirsiniz. Küçük mutfaklar da bu düzenden yararlanacaktır çünkü mutfağın daha büyük görünmesini sağlar.

Daha Fazla Depolama İçin Kiler (Uzun) Dolaplar

Kiler dolapları veya Uzun Dolaplar. Bunlardan birini veya diğerini arayabilirsiniz ama isimler aynı anlama geliyor. Kiler veya Boy Dolaplar tam yüksekliğe sahiptir, zeminden başlayıp tavana kadar uzanırlar. Kiler dolaplarının yüksekliği maksimum depolama kullanımını garanti eder.Kiler veya Uzun dolaplar genellikle birim başına 84 ila 96 inç arasında değişir.Mutfağa önemli ölçüde dikey bir görünüm verirler ve boyutları nedeniyle bir süpürge deposu görevi görebilirler.

İşlevsellik için Çekmece Dolapları

Çekmeceli Dolaplar, herhangi bir mutfağın en çok kullanılan bölümünü sunar. Herhangi bir mutfağın işlevselliği için çok önemlidirler. Yarı özel, özel veya stok mutfak dolapları alıyor olsanız da, çekmecelerin sağlam ve kaliteli yapı ile iyi yapıldığından emin olun. İlk olarak, çekmecelerin minimum kalınlıkta ½ inç kontrplakla geldiğinden emin olmak istersiniz. Daha yüksek kaliteli bir tasarım tercih ediyorsanız, çekmecelerin içindeki kontrplağın 5/8 inç kalınlığında olduğundan emin olun.¾ inç kontrplak içeren dolap çekmeceleri daha da fazla güç sergileyecek ve daha uzun süre dayanacaktır. Malzemeyle ilgili olarak, lamine sunta veya kontrplaktan yapılmış çekmeceleri arayın. Genellikle, Döşeme Çekmecesi Cepheleri ve Beş Parçalı Çekmece Önleri arasından seçim yapabilirsiniz . Döşeme çekmecesi cephelerinde düz, basit görünümlü bir panel bulunur. Mutfakta sade ve temiz bir görünüm elde etmek istiyorsanız bunları seçin. Beş parçalı çekmece cephelerinde , bir orta panelin etrafında dört parça içeren bir çerçeve bulunur. Orta panel girintili veya yükseltilebilir. Geleneksel bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu seçeneği seçin.

Mutfak Dolabı Modellerin Kapıları

Farklı mutfak dolabı kapıları vardır. Mutfağınızın mükemmel yüzünü sunabilirler. Mutfak dolabı kapıları, tüm mutfak alanı için tonu belirleyecek ana görsel bileşendir.

Dolap kapakları şu şekilde gelebilir:

Orta Panel Kabin Kapıları : Yükseltilmiş Panel ve Gömme Panel. Yükseltilmiş Panel, karakteristik olarak geleneksel mutfak dolabı tasarımları için kullanılırken, Gömme Panel genellikle modern tasarımlarda kullanılır.

Kaplamalı Kabin Kapıları : Tam Kaplama ve Kısmi Kaplama Kabin Kapıları Tam Kaplama Kapılar, tüm kabin kapısının önünü kaplarken, Kısmi Kaplama Kabin Kapısı sadece kapının önünün bir kısmını kaplar.

Gömme Dolap Kapıları : Boncuklu ve Boncuksuz Dolap Kapıları. Boncuklu parça, işçiliği gösteren şık bir ayrıntı sağlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir